107,6 FM

Chorzów, Katowice i Sosnowiec razem z Uniwersystetem Śląskim tworzą Uniwersytet Najlepszych

Uniwersytet Śląski wspólnie z miastem Chorzów wesprze najzdolniejszych uczniów województwa śląskiego. Dziś podpisano umowę o współpracy w ramach programu "Uniwersytet Najlepszych".

Chodzi o to by wybitnie zdolni młodzi mieszkańcy mogli pogłębiać swoje umiejętności, a w przyszłości zasilić lokalny rynek pracy. Najlepsi uczniowie szkół ponadgimnazjalnych i licealnych będą mogli wciąć udział zajęciach akademickich i specjalnych szkoleniach przygotowanych przez uczelnię. Mówi Ryszard Koziołek- prorektor ds. kształcenia i studentów Uniwersytetu Śląskiego:

W 2. edycji programu wsparcie najzdolniejszych uczniów z województwa śląskiego - poza Chorzowem - zapewnią także Katowice i Sosnowiec.

Miasta sfinansują też dla uczniów indywidualną opiekę nauczyciela akademickiego. Mówi Wiesław Ciężkowski - wiceprezydent Chorzowa:

Program nazywa się "Uniwersytet Najlepszych" i będzie to jego druga edycja.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama