107,6 FM

Trump o Polakach: Lubię ten naród

Prezydent Stanów Zjednoczonych Donald Trump we wtorek zapowiedział, że złoży wizytę w Polsce. "Nie mogę się doczekać" - powiedział dziennikarzom przed Białym Domem, dodając, że oba kraje łączą świetne relacje.

"Mamy z Polską bardzo dobre stosunki" - oświadczył Donald Trump. Poinformował, że strona polska wystosowała do niego zaproszenie. "Nie mogę się doczekać (tej wizyty). Lubię ten naród" - powiedział amerykański prezydent.

Przypomniał, że podczas swojej poprzedniej wizyty w Polsce w 2017 r. wygłosił przemówienie, które uznano za "wspaniałe". "Myślę, że Polacy to wspaniali ludzie" - podkreślił.

Trump nie wykluczył, że odwiedzi również Danię.

Wcześniej we wtorek szef gabinetu prezydenta RP Krzysztof Szczerski poinformował, że Trump złoży wizytę w Polsce od 31 sierpnia do 2 września oraz że 1 września weźmie udział w obchodach 80. rocznicy wybuchu II wojny światowej.

Prezydent Andrzej Duda 12 czerwca w Waszyngtonie powiedział, że Donald Trump otrzymał zaproszenie do Polski na obchody 80. rocznicy wybuchu II wojny światowej. "I wiele wskazuje na to, że zrobi wszystko, by w tych uroczystościach wziąć udział - mówił Duda.

Poprzednia wizyta Donalda Trumpa w Polsce odbyła się w lipcu 2017 roku. Wziął wtedy udział w szczycie Trójmorza w Warszawie i spotkał się w cztery oczy z prezydentem RP.

« 1 »
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama