107,6 FM

Katowice. Zmiana organizacji ruchu przy budowie węzła przesiadkowego

Od 1 sierpnia obowiązuje zmiana organizacji ruchu w pobliżu Węzła Sądowa. Przylegająca ul. Goeppert-Mayer jest jednokierunkowa.

Zmiany są związane z postępem prac. Ruch jednokierunkowy obowiązuje na odcinku od skrzyżowania z ul. Gliwicką do skrzyżowania z ulicą Mikołowską. Od 1 sierpnia ul. Goeppert-Mayer można przejeżdżać tylko w jednym kierunku - w stronę ul. Mikołowskiej i ścisłego centrum miasta. - Kierowcy jadący od strony ul. Mikołowskiej w stronę Załęża muszą korzystać z alternatywnej trasy przez pl. Wolności - mówi Ewa Lipka, rzeczniczka Urzędu Miasta w Katowicach.

Prace prowadzone w tym miejscu związane są z przebudową ulic Goeppert-Mayer i Jana III Sobieskiego. Dodatkowo wykonywana jest modernizacja sieci kanalizacyjnej, elektrycznej i teletechnicznej. Zakończenie całości przewidywane jest na ostatnie dni listopada. Natomiast sam Węzeł Sądowa ma zostać oddany do użytku pod koniec bieżącego roku. Powstaną tam parking na ok. 50 samochodów i centrum przesiadkowe dla autobusów miejskich i dalekobieżnych.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama