107,6 FM

Sosnowiec: popularność programu "Mieszkanie za remont"

Po pięciu latach funkcjonowania programu "Mieszkanie za remont" w Sosnowcu - skorzystało z niego blisko 200 osób. Do wyboru jest wciąż blisko 40 lokali.

W Sosnowcu mieszkańcy mogą wynająć od miasta mieszkanie, które wcześniej samodzielnie wyremontują. Tam piąty już rok realizowany jest program 'Mieszkanie za remont'. Mówi Rafał Łysy rzecznik sosnowieckiego magistratu:

Program pomaga w zdobyciu lokalu bez wiązania się kredytem na kupno własnego mieszkania. Tyle tylko, że mieszkania przeznaczone do programu wymagają gruntownego remontu.
Mówi Iwona Tokarska naczelnik wydziału gospodarki lokalowej  Urzędu Miasta w Sosnowcu:

 

O najem lokalu do remontu mogą występować pełnoletni mieszkańcy Sosnowca, którzy na własny koszt zobowiązują się wykonać remont lokalu mieszkalnego w złym stanie technicznym. Do programu zakwalifikowane  mogą być osoby o niewystarczających dochodach by otrzymać kredyt, ale zarabiających za dużo, by otrzymać mieszkanie komunalne. Lista lokali mieszkalnych oddawanych w najem do remontu przez przyszłego najemcę umieszczona jest na tablicach informacyjnych i stronie internetowej Urzędu Miejskiego.

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama