107,6 FM

Nowy przewodniczący brytyjskiej Izby Gmin: Jestem katolikiem, poważnie podchodzę do nauczania Kościoła katolickiego

Obrońca małżeństwa i życia, 50-letni Jacob Rees-Mogg, ojciec sześciorga dzieci, jest od kilku dni przewodniczącym Izby Gmin - członkiem brytyjskiego rządu odpowiedzialnym za koordynację realizacji polityki rządu w Izbie Gmin. Na stanowisko to mianował go nowy premier - Boris Johnson.

Rees-Mogg jest członkiem partii konserwatywnej i orędownikiem Brexitu. W wypowiedzi dla SkyNews stwierdził, że jego nowa rola to „bardzo interesująca praca”. Pytany o sytuację obywateli UE zamieszkujących w Wielkiej Brytanii po Brexicie podkreślił konieczność poszanowania praw, jakie nabyli. Nie ukrywa natomiast swego poparcia dla małżeństwa mężczyzny i kobiety oraz prawa do życia.

„Jestem katolikiem, poważnie podchodzę do nauczania Kościoła katolickiego” - powiedział Rees-Mogg w wywiadzie dla Sky News. Podkreślił, że małżeństwo jest sakramentem, a co do jego natury kieruje się stanowiskiem Kościoła a nie parlamentu. Zapewnił, że „jest całkowicie przeciwny aborcji”.

« 1 »
 • Kopyrda
  02.08.2019 16:22
  I dobrze. Ma swoje pglady, swoj swiatopoglad i przestrzega jego zasad w zyciu osobistym.
  doceń 17
 • HenrykMS
  02.08.2019 23:25
  Cieszy ogromnie taka wiadomość. Obawiam się jednak, iż długo się tam nie ostoi, bo zmiotą go jak pył. Lobby jest bardzo silne. U nas takich nie ma, a jak się jakiś znajdzie w rządzie, i wypowie się jasno po stronie Kościoła to na drugi dzień już jest dymisja. Więc i tu tak będzie prawdopodobnie. Ale daj mu Boże jak najlepiej. Modlitwy potrzeba. I podziwiam za odwagę.
  doceń 6
 • Anonim (konto usunięte)
  03.08.2019 12:39
  Boże, prowadź go i umacniaj. I napełnij wszystkimi darami Ducha Świętego przydatnymi na tym stanowisku, a zwłaszcza mądrością, rozumiem, umiejętnością i męstwem....
  doceń 5
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama