107,6 FM

Ilona Świerad z poradni w Katowicach: w czasie podróży zwracajmy uwagę dziecka na to, co za oknem

Kolorowanki, chmury za oknem, a może bajki na telefonie? Co zrobić by podróż z dzieckiem przebiegała spokojnie? Zapytaliśmy mieszkańców regionu oraz Ilonę Świerad z poradni psychologiczno-pedagogicznej nr 3 w Katowicach.

Z krzykiem dziecka w autobusie, pociągu czy samolocie można spotkać się często. Szczególnie podczas wakacji, kiedy wyjeżdżamy najczęściej. Czy mieszkańcy regionu mają sposoby by podróż z pociechą przebiegała spokojnie?

Jak podpowiadają eksperci - zawsze pozostaje stara, sprawdzona metoda. Rozmowa o tym co za oknem, czyli zgadywanie kształtów chmur. Zabawa wykorzystuje wyobraźnię dzieci, która jest nieograniczona.

O sposobach na udany wyjazd z pociechami mówiła radiu eM Ilona Świerad - z poradni psychologiczno-pedagogicznej nr 3 w Katowicach:

Przed długą podróżą środkiem lokomocji, który wzbudza nasze wątpliwości warto porozmawiać z rodzicami, którzy mają już doświadczenie w tej kwestii. O to na co powinniśmy zwrócić uwagę podróżując z pociechą można też zapytać lekarza.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama