107,6 FM

Bóg ma swoje plany, ale uwzględnia też w nich nasze prośby

Jeśli dwóch z was na ziemi zgodnie o coś prosić będzie, to wszystko otrzymają od mojego Ojca, który jest w niebie. Mt 18,19

Mt 18, 15-20

Jezus powiedział do swoich uczniów:
«Gdy brat twój zgrzeszy przeciw tobie, idź i upomnij go w cztery oczy. Jeśli cię usłucha, pozyskasz swego brata. Jeśli zaś nie usłucha, weź z sobą jeszcze jednego albo dwóch, żeby na słowie dwóch albo trzech świadków oparła się cała sprawa. Jeśli i tych nie usłucha, donieś Kościołowi. A jeśli nawet Kościoła nie usłucha, niech ci będzie jak poganin i celnik.

Zaprawdę, powiadam wam: Wszystko, cokolwiek zwiążecie na ziemi, będzie związane w niebie, a co rozwiążecie na ziemi, będzie rozwiązane w niebie.

Dalej, zaprawdę, powiadam wam: Jeśli dwóch z was na ziemi zgodnie o coś prosić będzie, to wszystko otrzymają od mojego Ojca, który jest w niebie. Bo gdzie są dwaj albo trzej zebrani w imię moje, tam jestem pośród nich».

Jeśli dwóch z was na ziemi zgodnie o coś prosić będzie, to wszystko otrzymają od mojego Ojca, który jest w niebie. Mt 18,19

Ewangelia komentarzem. Słowa najważniejsza rozważa Andrzej Macura
Gość Niedzielny

Powinienem brać życie za rogi, a tymczasem to raczej życie bierze mnie – żalił się niedawno jeden z moich chrześniaków. Zaskakująco brzmiało to wyznanie w ustach 10-latka, ale coś w tym jest. Bywa, że ilość drobnych problemów sprawia, że nie dajemy sobie z nimi rady. Zdarzają się problemy, z którymi nie dałby sobie rady nikt. Wydaje się, że nie pozostaje nic innego jak się poddać. A jednak wierzącemu pozostaje jeszcze jedna możliwość: zwrócić się o pomoc do Boga. To nie jest tak, że On spełni każdą naszą prośbę po naszej myśli. Ale też nie jest tak, że wcale nie uwzględnia naszych błagań. Wie wszystko, więc Jego plany uwzględniają już także nasze przyszłe prośby. Zwłaszcza gdy prosimy razem z naszymi braćmi i siostrami w wierze.


Książka w promocyjnej cenie:

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
  • Amid54
    14.08.2019 11:23
    "(...) wierzącemu pozostaje jeszcze jedna możliwość: zwrócić się o pomoc do Boga. To nie jest tak, że On spełni każdą naszą prośbę po naszej myśli. Ale też nie jest tak, że wcale nie uwzględnia naszych błagań. Wie wszystko, więc Jego plany uwzględniają już także nasze przyszłe prośby." --> nie zniechęcajmy się jak coś nie po naszej myśli.
    doceń 3
Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.