107,6 FM

Tour de Pologne - Rafał Majka walczy o podium

Walkę co najmniej o podium Tour de Pologne obiecał Rafał Majka przed ostatnim, królewskim etapem wyścigu wokół Bukowiny Tatrzańskiej. W klasyfikacji generalnej polski kolarz grupy Bora-Hansgrohe zajmuje dziewiąte miejsce, tracąc 20 sekund do prowadzącego Duńczyka Jonasa Vingegaarda.

"Nie przyjechaliśmy tutaj po dziewiąte albo dziesiąte miejsce. W Tour de Pologne byłem już pierwszy, drugi i czwarty. Nie mamy nic do stracenia. Będziemy walczyć minimum o podium" - zapowiedział.

Etap liczy 153 km. Zawodnicy będą się wspinać na pięć górskich premii - w Rzepiskach (9, 69 i 129 km) oraz w Gliczarowie (46 i 106 km) oraz będą walczyć o sekundowe bonifikaty w Szaflarach (36 i 97 km) i w Jurgowie (126 km).

Przed rywalizacją zawodowców miłośnicy kolarstwa będą się ścigać w Tour de Pologne amatorów na trasie wokół Bukowiny.

Ostatni, siódmy etap 76. Tour de Pologne rozpocznie się o godz. 12.12 przed hotelem "Bukovina Resort". Do mety prowadzącej pod górę kolarze powinni dojechać około godz. 16.17.

« 1 »
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama