107,6 FM

Premier pogratulował polskim sportowcom weekendowych sukcesów

Premier Mateusz Morawiecki pogratulował polskim lekkoatletom zwycięstwa w Drużynowych Mistrzostwach Europy, siatkarzom awansu na igrzyska w Tokio, a także srebra w siatkówce plażowej kobiet. "Ogromne gratulacje i podziękowania za dostarczenie nam tylu pozytywnych emocji" - napisał na Twitterze.

"Cóż za świetny sportowy weekend - złoto Drużynowych Mistrzostw Europy w Lekkoatletyce, awans polskich siatkarzy na igrzyska w Tokio oraz srebro Mistrzostw Europy w Siatkówce Plażowej Kobiet. Ogromne gratulacje i podziękowania za dostarczenie nam tylu pozytywnych emocji" - napisał na Twitterze.

Polscy lekkoatleci po raz pierwszy w historii zwyciężyli w drużynowych ME, które od piątku do niedzieli odbywały się w Bydgoszczy. Biało-Czerwoni triumf w Bydgoszczy zapewnili sobie przed ostatnią konkurencją zawodów. Drugie miejsce zajęli Niemcy, a trzecie Francuzi.

Dotychczas w tych zawodach wygrywały jedynie reprezentacje Niemiec i Rosji. Reprezentanci Polski w tegorocznej imprezie odnieśli 10 indywidualnych zwycięstw. Wygraną Biało-Czerwonych z trybun bydgoskiego stadionu oglądało w niedzielę ponad 16 tysięcy kibiców, co jest rekordem obiektu podczas zawodów lekkoatletycznych.

Polscy siatkarze wygrali niedzielę w Gdańsku ze Słowenią 3:1 (21:25, 25:23, 25:23, 25:21) w swoim trzecim meczu interkontynentalnego turnieju kwalifikacyjnego do igrzysk w Tokio. Biało-Czerwoni odnieśli komplet zwycięstw i zapewnili sobie olimpijski awans.

W sobotę siatkarki plażowe Kinga Wojtasik i Katarzyna Kociołek zdobyły srebrny medal ME w Moskwie. W finale przegrały z Łotyszkami Tiną Graudiną i Anastasiją Kravcenoką 0:2 (20:22, 19:21).

« 1 »

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama