107,6 FM

Poznali się na pielgrzymce do Łagiewnik

W grupie kilkudziesięciu porządkowych diecezjalnej pielgrzymki na Jasną Górę są świeżo upieczeni małżonkowie.

Nowożeńcy Halina i Mateusz Stenchły wzięli ślub w sobotę 10 sierpnia w kościele Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Pyskowicach. Po zaledwie kilku dniach małżeństwa są już na pielgrzymce i to w dodatku w służbie porządkowej.

Dlaczego im się chce i czy nie szkoda im miodowego miesiąca?

– Poznaliśmy się trzy lata temu na pieszej pielgrzymce z Bytomia do Łagiewnik „Z buta po Miłosierdzie”. Później Mateusz zaciągnął mnie na kurs dla tzw. fankowych, bo sam ładnych parę lat jest kierującym ruchem – mówi Halina.

– To jest pewna forma służby, lubimy razem to robić, czujemy się wtedy potrzebni. Jesteśmy też bardzo związani z pielgrzymką i chcemy podziękować Matce Bożej za piękny ślub i za to, że wszystko się udało – przekonują. 

Halina jest fankową w grupie pyskowickiej, Mateusz w tym roku pomaga na trasie pielgrzymki jako mobilny fankowy.

Nowożeńcom życzymy wiele szczęścia!

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama