107,6 FM

Katowice. Mija 100 lat od wybuchu I Powstania Śląskiego. Urząd Wojewódzki zaprasza na obchody

Urząd Wojewódzki w Katowicach zaprasza na wieczorne obchody 100-lecia I Powstania Śląskiego. W nocy z 16 na 17 sierpnia 1919 wybuchło I Powstanie Śląskie, które było efektem niezadowolenie Ślązaków z postanowień Traktatu Wersalskiego i choć zakończyło się porażką, przygotowało grunt pod dwa kolejne zrywy.

Dziś [16.08.19] od godziny 18.00 na Placu Sejmu Śląskiego w Katowicach odbędą się występy artystyczne.  Na scenie będzie można zobaczyć bluesmana Pawła Lipinę i Zespołu Pieśni i Tańca „Mały Śląsk” oraz  Orkiestrę Dętą w Katowice. Wiele atrakcji czeka też na tych, którzy zdecydują się zwiedzić wnętrza Śląskiego Urzędu  Wojewódzkiego. Zainteresowani poznają odpowiedzi mi. in na pytania: ile waży ogromny żyrandol w Westybulu, ile kilometrów korytarzy łączy cały budynek i ile urząd liczy okien i pomieszczeń?  Do odwiedzenia gmachu wojewody zachęca jego rzecznik, Alina Kucharzewska:

Nocne zwiedzanie Śląskiego Urzędu  Wojewódzkiego w Katowicach rozpocznie się o godz. 19.00 i potrwa do 00.30. Wcześniej o 21.30 fasada Urzędu Wojewódzkiego zapłonie iluminacją prezentującą historię powstańczego zrywu.

Katowice. Mija 100 lat od wybuchu I Powstania Śląskiego. Urząd Wojewódzki zaprasza na obchody   Wnętrze Urzędu Wojewódzkiego w Katowicach foto/ Śląski Urząd Wojewódzki /A. Hanusiak Katowice. Mija 100 lat od wybuchu I Powstania Śląskiego. Urząd Wojewódzki zaprasza na obchody   Skarbiec w Śląskim Urzędzie Wojewódzkim foto/ Śląski Urząd Wojewódzki
« 1 »

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama