107,6 FM

Ukrainka została tegorocznym Cudzoziemskim Mistrzem Języka Polskiego

Khrystyna Harvat z miasta Stryj na Ukrainie została tegorocznym Cudzoziemskim Mistrzem Języka Polskiego. Uczestnicy odbywającej się co roku w sierpniu letniej szkoły języka, kultury i literatury polskiej - piszą w środku kursu dyktando.

"Kiedy wieczorem spoglądamy na rozgwieżdżone niebo z sierpem księżyca, trudno wręcz przypuszczać, że można po nim chodzić". To fragment dyktanda, z jakim zmierzyli się obcokrajowcy walczący o tytuł Cudzoziemskiego Mistrza Języka Polskiego. Klasówkę pisali uczestnicy letniej szkoły języka, kultury i literatury polskiej w Cieszynie.

Laureatka - Khrystyna Harvat z Ukrainy - powiedziała Radiu eM, że najwięcej kłopotów sprawiły jej wyrazy... obcojęzyczne:

Tegoroczne dyktando pisało 220 obcokrajowców,  tekst sprawdzianu nawiązywał do 50. rocznicy lądowania człowieka na Księżycu. Khrystyna Harvat  była najlepsza, co bardzo ją wzruszyło:

Nagrodą za najlepsze wśród 220 uczestników napisanie dyktanda - jest bezpłatny udział w przyszłorocznym kursie organizowanym przez Uniwersytet Śląski.

Ukrainka została tegorocznym Cudzoziemskim Mistrzem Języka Polskiego   Ukrainka została tegorocznym Cudzoziemskim Mistrzem Języka Polskiego Marcin Iciek /Radio eM
« 1 »

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama