107,6 FM

Ks. Łukasz Kachnowicz suspendowany przez abp. Budzika

Ks. Kachnowicz otrzymał karę suspensy w związku z porzuceniem obowiązków kapłańskich i zgorszeniem wywołanym jego zachowaniem oraz wypowiedziami sprzecznymi z nauczaniem Kościoła - poinformował rzecznik archidiecezji lubelskiej.

Ks. dr Adam Jaszcz, rzecznik archidiecezji lubelskiej, podał na swoim Twitterze informację, że abp Stanisław Budzik, metropolita lubelski, „wymierzył ks. Łukaszowi Kachnowiczowi karę suspensy w związku z porzuceniem obowiązków kapłańskich i zgorszeniem wywołanym jego zachowaniem oraz wypowiedziami sprzecznymi z nauczaniem Kościoła”.

- Oznacza to, że ks. Kachnowicz nie może wykonywać czynności kapłańskich ani nosić stroju duchownego - wyjaśnia ks. Jaszcz.

Ksiądz Kachnowicz napisał po upomnieniu kanonicznym na swoim koncie na Facebooku: „Urlop roczny nie ma sensu, bo za rok nie przejedzie mi bycie gejem. Napisałem o tym, że życie w wielkiej tajemnicy i wypieranie prawdy o sobie prowadziło mnie coraz bardziej do narastania wewnętrznego napięcia, z którym coraz bardziej sobie nie radziłem. Depresja, sięganie po alkohol, który odbiera rozum. Nie mogłem już tak żyć, bo zacząłem się bać swojego życia”.

Łukasz Kachnowicz przyjął święcenia prezbiteratu 29 maja 2010 r. z rąk abp. Józefa Życińskiego. Pracował w parafiach w Puławach i Lublinie. Studiował Historię Kościoła na Wydziale Teologii KUL. Angażował się w projekt ewangelizacyjny Źródło realizowany w archidiecezji lubelskiej. Był ponadto duszpasterzem akademickim, znany był również z publikacji w mediach katolickich.

Zachęcamy czytelników do modlitwy i o powstrzymanie się od komentarzy, które mogłyby urazić którąkolwiek z osób.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
 • Anonim (konto usunięte)
  17.08.2019 19:34
  Jako kapłan ślubował czystość. Wiec po co ta mowa trawa?
  doceń 32
 • YNKAO
  18.08.2019 09:18
  Szatan kusi każdego z nas . Nie możemy sobie wmawiać , że ja jestem tym lub tym. To jest ciężka praca nad sobą- stawiam opór pokusom, płynę pod prąd całe życie. Z Panem Bogiem mogę wszystko , trzymam się jego płaszcza jak ślepy. Jesteśmy zbyt wygodni i wszystko się nam należy.Nie - nic nam się nie należy i od tego zaczynajmy każdy dzień. Pozdrawiam
  doceń 23
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama