107,6 FM

Katowice. PiS zaprezentował liderów list do sejmu i do senatu

Premier Mateusz Morawiecki - to "jedynka” PiS w Katowicach. W Częstochowie listę kandydatów do sejmu otwiera obecny wiceminister rolnictwa Szymon Giżyński, w Gliwicach - minister rodziny, pracy i polityki społecznej Bożena Borys-Szopa, w Rybniku Bolesław Piecha, a w Sosnowcu - Ewa Malik.

Parę dni temu PiS ogłosił nazwiska kandydatów do Sejmu i Senatu. Dzisiaj w Katowicach większość z nich była do dyspozycji dziennikarzy. W województwie śląskim 'jedynkami” zostali m.in. Mateusz Morawiecki, Bożena Borys-Szopa, Stanisław Szwed, Szymon Giżyński i Ewa Malik. Pochodząca z Lędzin, obok Tychów, minister rodziny, pracy i polityki społecznej zapewniała, że rząd będzie wierny swoim obietnicom o wspieraniu rodzin:

Śląskie władze partii zaprezentowały także osoby, które znajdują się na kolejnych miejscach na śląskiej liście Prawa i Sprawiedliwości. Mówi marszałek woj. śląskiego, Jakub Chełstowski:

Kandydaci do Senatu z list PiS to m. in. Krystian Probierz, Andrzej Misołek, Ewa Gawęda, Czesław Ryszka, Dorota Tobiszowska, Wojciech Piecha czy Bronisław Korfanty.

Listy PiS to także listy koalicyjne, bo prócz członków PiS znajdują się na nich kandydaci z takich ugrupowań jak m.in. Solidarna Polska, Porozumienie Jarosława Gowina, a także członkowie Kukiz’15, a także członkowie NGO i organizacji społecznych.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
  • Arek
    19.08.2019 20:51
    Ja gorąco kibicuję Panu Premierowi! Już udowodnił ile dobrego można zrobić dla Polski!
    doceń 0

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama