107,6 FM

Śląskie Centrum Wolności i Solidarności zostanie rozbudowane

Śląskie Centrum Wolności i Solidarności zostanie rozbudowane. List intencyjny w tej sprawie podpisali dziś (20 sierpnia) marszałek województwa śląskiego, Jakub Chełstwowski, prezydent Katowic Marcin Krupa oraz dyrektor Centrum Robert Ciupa.

Zarówno miasto, jak i województwo będą finansować rozbudowę Izby Pamięci w kopalni "Wujek". Jak mówi Jakub Chełstowski, marszałek województwa śląskiego - plan jest gotowy, teraz musi zaakceptować go jeszcze Sejmik Śląski, ale w tej kwestii należy spodziewać się jednomyślności:

Sama rozbudowa Śląskiego Centrum Wolności i Solidarności pochłonie prawie 7 milionów złotych. Reszta, czyli ponad 10 milionów złotych, pójdzie na aranżację wnętrza, scenografię, urządzenia multimedialne i oświetlenie. Dyrektor centrum Robert Ciupa mówi, że zmieni się wiele:

Śląskie Centrum Wolności i Solidarności zostanie rozbudowane   Wizualizacja nowego Śląskiego Centrum Wolności i Solidarności. Joanna Wyleżoł /Radio eM

- Prace mają ruszyć w przyszłym roku i zakładają rozbudowę w górę i w dół - powiedział Radiu eM Krzysztof Pluszczyk, przewodniczący Społecznego Komitetu Pamięci Górników z Wujka:

Śląskie Centrum Wolności i Solidarności zostanie rozbudowane   Wizualizacja nowego Śląskiego Centrum Wolności i Solidarności. Joanna Wyleżoł /Radio eM

Rozbudowa Śląskiego Centrum Wolności i Solidarności zgodnie z planem ma ruszyć w połowie 2020 roku. Otwarcie zaplanowano w 2021 roku na 40. rocznicę pacyfikacji kopalni Wujek.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama