107,6 FM

Watykan. W listopadzie papież oprócz Japonii odwiedzi także Tajlandię

W listopadzie, tuż przed zapowiedzianą wizytą w Japonii, papież Franciszek ma odbyć oficjalną podróż do Tajlandii - podaje portal Il Sismografo.

Niebawem Stolica Apostolska ma opublikować komunikat oficjalny na temat tej wizyty, która ma się rozpocząć 20 listopada.

W obydwu krajach wspólnota chrześcijańska stanowi niewielką mniejszość, około 1 proc. mieszkańców, z czego połowa to katolicy. W Tajlandii dominuje buddyzm, a w Japonii buddyzm i szintoizm. Pobyt w Tajlandii zbiegnie się z 350. rocznicą ustanowienia przez papieża Klemensa IX Misji Syjamskiej w miejscowości Ayutthaya. Zdaniem mediów jest bardzo prawdopodobne, że to małe tajlandzkie miasteczko, które 21 maja br. odwiedził prefekt Kongregacji ds. Ewangelizacji Narodów, kard. Fernando Filoni, będzie wraz ze stolicą Bangkokiem jednym z miejsc, które w listopadzie odwiedzi papież Franciszek.

Papież Jan Paweł II odwiedził Japonię w 1981 roku, zaś Tajlandię w 1984 roku.

« 1 »
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama