107,6 FM

Współpraca Katowic i Sosnowca. Problem odoru, na który skarżą się mieszkańcy zostanie rozwiązany?

Mieszkańcy Katowic, Sosnowca, Czeladzi i Siemianowic Śląskich mogą odetchnąć z ulgą. Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej przy ul. Milowickiej w Katowicach wybuduje halę do hermetyzacji odpadów. Nowoczesny budynek ma spowodować, że odór zniknie na dobre.

Katowice wybudują halę do hermetyzacji odpadów. Inwestycja ma zatrzymać odór, który od lat utrudnia życie nie tylko mieszkańcom Katowic, ale także Sosnowca, Czeladzi i Siemianowic Śląskich. Źródłem przykrych zapachów jest Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej przy ul. Milowickiej.

Reporterka Radia eM - Agata Nurek już rok temu informowała o problemie. Przypomnijmy co mówili mieszkańcy Dąbrówki Małej w lipcu 2018 roku?

Kilka tygodni temu około 100 osób protestowało w tej sprawie pod bramą katowickiego zakładu. Teraz miasto zapowiedziało, że uciążliwe zapachy znikną na dobre. Prezydent Marcin Krupa zapowiedział, że hala powstanie w przyszłym roku:

27 sierpnia o budowie hali wspólnie z prezydentem Katowic informował także prezydent Sosnowca Arkadiusz Chęciński, bo problem w dużej mierze dotyczy mieszkańców także tego miasta:

Budowa hali ma kosztować ok. 20 mln złotych. Jutro władze Katowic złożą wniosek o wydanie decyzji środowiskowej na jej budowę.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama