107,6 FM

Katowice. Górnośląsko-Zagłębiowska Metropolia kupiła 230 rowerów elektrycznych dla urzędników

230 rowerów elektrycznych do końca roku trafi do miast i gmin Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii. Posłużą urzędnikom w podróżowaniu do pracy, ale także policjantom i strażnikom miejskim w patrolowaniu ulic, parków czy akwenów.

Pierwsze 46 bicykli zaprezentowano dziś przed siedzibą Metropolii w Katowicach. Czym wyróżnia się rower elektryczny tłumaczy Marcin Dworak - oficer rowerowy GZM:

Do końca roku miasta i gminy należące do Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii mają otrzymać 230 takich pojazdów.  - Chcemy pokazać, że zmiany nawyków zaczynamy od siebie - przekonują urzędnicy i dodają, że projekt to test przed uruchomieniem roweru  metropolitalnego. O rowerowych planach Metropolii mówi członek zarządu GZM - Karolina Wadowska:

Katowice. Górnośląsko-Zagłębiowska Metropolia kupiła 230 rowerów elektrycznych dla urzędników   Rowery elektryczne są coraz bardziej popularne Agata Nurek / Radio eM

Kiedy rower metropolitalny miałby zostać uruchomiony na razie nie wiadomo.Dodajmy, że zakup rowerów dla urzędników i służb mundurowych pochłonął ok. 2 mln 300 tysięcy złotych.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama