107,6 FM

Ruszyło Biuro Delegata KEP ds. Ochrony Dzieci i Młodzieży

W siedzibie Sekretariatu Konferencji Episkopatu Polski w Warszawie ruszyło dziś Biura Delegata KEP ds. Ochrony Dzieci i Młodzieży. Delegatem tym jest prymas Polski abp Wojciech Polak. Szefem jego biura jest ks. Piotr Studnicki, który ostatnie półtora roku spędził jako koordynator medialny Centrum Ochrony Dziecka przy krakowskim Ignatianum.

Jak mówi ks. Studncki, COD ma charakter głównie edukacyjny, a poprzez to - prewencyjny. Tymczasem Biuro Delegata KEP ds. Ochrony Dzieci i Młodzieży ma wypracowywać systemową odpowiedź Kościoła w Polsce na problem wykorzystywania seksualnego. Ma ono służyć abp. Polakowi, który został delegatem KEP ds. ochrony dzieci i młodzieży podczas marcowej konferencji episkopatu. Biuro ma być także platformą współpracy innych inicjatyw kościelnych - takich jak wspomniane COD czy telefon zaufania dla ofiar wykorzystywania seksualnego Zranieni w Kościele.

- Zarówno ustanowienie delegata KEP ds. ochrony dzieci i młodzieży, jak i w konsekwencji powołanie jego biura jest spełnieniem postulatu, o którym publicznie wielokrotnie mówiłem – mówił w marcu o. Adam Żak SJ, koordynator KEP ds. Ochrony Dzieci i Młodzieży oraz założyciel i dyrektor Centrum Ochrony Dziecka.

Więcej na: ochrona.episkopat.pl

« 1 »
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama