107,6 FM

Region. VIP a godo, czyli księża i osoby konsekrowane po naszymu

Prof. Jan Miodek, dr Jan Olbrycht i ks. prof. Jerzy Szymik ocenią VIP-ów, "kierzy poradzom godać". Rusza specjalna edycja konkursu "Po naszymu, czyli po śląsku".

Kolejna edycja konkursu "Po naszymu dla VIP-ów" poprzedzi tegoroczną, trzydziestą już edycję dorocznego konkursu "Po naszymu, czyli po śląsku". W tym roku do uczestnictwa w VIP-owskiej rywalizacji zaproszeni są parlamentarzyści, samorządowcy, dziennikarze.

Oprócz osób świeckich organizatorzy zapraszają tym razem również duchownych - księży oraz osoby życia konsekrowanego. Jak podkreśla inicjatorka konkursu, senator Maria Pańczyk, jest on nie tylko zabawą, sprawdzianem znajomości śląskich gwar, lecz przede wszystkim propaguje wartości dla Ślązaków niezwykle ważne.

Zgodnie z regulaminem zadaniem uczestników jest wygłoszenie przed jury około pięciominutowego monologu na dowolny temat w znanej sobie gwarze. Przesłuchania odbędą się 26 października tego roku w Radiu Katowice. W skład jury wejdą prof. Jan Miodek, dr Jan Olbrycht i ks. prof. Jerzy Szymik.

Chętni do udziału w "Po naszymu dla VIP-ów" mogą zgłaszać się do 10 października, pisząc na adres: Radio Katowice, ul. Ligonia 29, 40-953 Katowice, koniecznie z dopiskiem "Po naszymu dla VIP-ów" bądź mailowo na adres: promocja@radio.katowice.pl. W zgłoszeniu należy podać imię i nazwisko, adres, numer telefonu i profesję.

Pierwsza edycja konkursu "Po naszymu dla VIP-ów" odbyła się w roku 2010. Natomiast finał corocznej rywalizacji w "Po naszymu, czyli po śląsku" zaplanowano na 1 grudnia tego roku.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama