107,6 FM

Papież: To dla mnie zaszczyt, jeśli atakują mnie Amerykanie

Papież Franciszek powiedział w środę, że za "zaszczyt" uważa to, że "atakują" go Amerykanie. Tak w rozmowie z dziennikarzami w samolocie w drodze do Mozambiku skomentował ukazanie się książki na temat prób kwestionowania jego pontyfikatu.

Podczas spotkania z wysłannikami światowych mediów na pokładzie samolotu francuski watykanista Nicolas Seneze wręczył Franciszkowi swoją książkę "Jak Ameryka chciała zmienić papieża", w której opisał zjawisko sprzeciwu części hierarchów i konserwatywnych środowisk w USA wobec niego.

Franciszek w reakcji na tę książkę stwierdził: "Dla mnie to zaszczyt, jeśli atakują mnie Amerykanie".

"Ta książka to bomba" - dodał papież, przekazując tom swym współpracownikom.

Słowa te wyjaśnił później dyrektor biura prasowego Watykanu Matteo Bruni, który podkreślił: "W nieformalnym kontekście papież chciał powiedzieć, że uważa zawsze za honor krytykę, szczególnie, gdy pochodzi ona od cieszących się autorytetem myślicieli i w tym przypadku z ważnego kraju".

Jak wyjaśniono zarazem, papież już przeczytał recenzję książki, która ukazała się w środę we Francji.

« 1 »
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama