107,6 FM

Los Boga jest w rękach człowieka

Syn Człowieczy będzie wydany w ręce ludzi. Łk 9,44

Łk 9, 43b-45

Gdy wszyscy pełni byli podziwu dla wszystkich czynów Jezusa, On powiedział do swoich uczniów: «Weźcie wy sobie dobrze do serca te słowa: Syn Człowieczy będzie wydany w ręce ludzi». Lecz oni nie rozumieli tego powiedzenia; było ono zakryte przed nimi, tak że go nie pojęli, a bali się zapytać Go o to powiedzenie.

Syn Człowieczy będzie wydany w ręce ludzi. Łk 9,44

Ewangelia z komentarzem. Słowa najważniejsze rozważa ks. Tomasz Koryciorz
Gość Niedzielny

Można przetłumaczyć słowa Jezusa tak: włóż do uszu te słowa! Brzmi mocno! Jakie słowa? Syn człowieczy będzie wydany w ręce ludzi. Los Boga jest w rękach człowieka. Stwórca w rękach stworzenia. Los tego, który leczy, uzdrawia, przebacza i ratuje, będzie w rękach ludzi. A więc i moich. To istota przesłania Ewangelii, ale i punkt największego jej niezrozumienia. Aby uratować człowieka od grzechu i śmierci, Jezus oddaje się w ręce człowieka. Ten, który pała bezgraniczną miłością, umiera z ręki ukochanego stworzenia. Można zamknąć się na słowo, ale nie można przejść obojętnie obok tego, co uczynił On dla mnie. Oddał swoje życie w ręce człowieka, a więc i w moje ręce.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamów newsletter