107,6 FM

Tarantino zdemaskowany

Żyjemy w czasach, kiedy o zwyczajną normalność trzeba walczyć... Trzeba się bić o zdrowy rozsądek.

Marksizm-leninizm to ideologia zbrodnicza. Zbudowane na niej systemy zaowocowały ludobójstwem. Jednak w codziennym życiu, choć absurdy socjalistycznej gospodarki były uciążliwe, bywały też śmieszne. PRL-owskie komedie naprawdę śmieszą. Straszne, ale niekiedy śmieszne, są także absurdy współczesnej neomarksistowskiej poprawności politycznej, genderyzmu, feminizmu itd. Tym absurdom paradoksalnie ulegają stadnie tzw. celebryci, ludzie kina, a także akademicy. Ale okazuje się, że i wśród nich zdarzają się – i to na najwyższych szczeblach – jednostki nieuświadomione w sprawie walki klasowej o wolność i równość.

Jednym z nich jest Quentin Tarantino. Tak! Tak! Ten słynny reżyser. No, ale wreszcie zdemaskowano drania! Anna Purna Kambhampaty i Elijah Wolfson na łamach pisma „Time” policzyli skrupulatnie, ile kwestii w scenariuszach filmów Tarantino jest wypowiadanych przez mężczyzn, a ile przez kobiety. Werdykt jest druzgocący: „Dane pokazują jednoznacznie, że to mężczyźni prowadzą większość dialogów w filmach Tarantino. Po części tłumaczy się to tym, że – zauważają dziennikarze „śledczy” – w większości filmów reżysera jest więcej ról męskich. Niestety, także filmy Tarantino, w których protagonistami są kobiety, mają tendencję przyznawania więcej dialogów mężczyznom”. Uff! Kawał dobrej roboty wykonali Kambhampaty i Wolfson. Tarantino stara się oczywiście być bardzo poprawny politycznie. Tym niemniej widać, że dużo w nim jeszcze mizoginizmu. 

U nas zdemaskowano i ukarano prof. Nalaskowskiego, ale ten popełnił wielką myślozbrodnię, która nie mogła ujść uwadze co bardziej uświadomionych jednostek.

Możemy być pewni, że siły postępu nad Wisłą nie ustaną i nie ujdą ich uwadze bardziej subtelne zbrodnie, jak ta popełniona przez Tarantino. No cóż! Możemy się z tego wszystkiego pośmiać. Tyle że ideologie, które leżą u podstaw tego rodzaju mentalności, jaką zaprezentował „Time”, są bardzo szkodliwe. Trudno zrozumieć, dlaczego tak wielu ludzi daje się w ten sposób ogłupiać. Pewien mój współbrat zakonny zwykł mawiać: „To chora sytuacja”. No właśnie! Żyjemy w czasach, kiedy o zwyczajną normalność trzeba walczyć... Trzeba się bić o zdrowy rozsądek. Księga Przysłów naucza: „Lepiej człowiekowi spotkać niedźwiedzicę, która straciła młode, niż głupca w jego głupocie” (17,12). A cóż dopiero, kiedy głupota wciela się w potężne ideologie, mające do dyspozycji potężne instytucje?! •

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
 • Nobody3
  19.09.2019 17:40
  Tak samo trzeba dzisiaj walczyć o sprawiedliwość dla duchownych, którzy dopuścili się czynów pedofilskich a nie zostali osądzeni wcześniej tylko przeniesieni do innej parafii. Tak samo mogę powiedzieć, że trzeba walczyć o to, aby ludzie którzy wyznają naszą religię, nie wymierzyli sami sprawiedliwości homoseksualistom i ich nienawidzili tylko dlatego bo mają inną orientację seksualną... słychać krzyki ,,Bóg, honor i ojczyzna”, tylko nie mam pewności czy ten Bóg na końcu pocałuje ich w czoło i podziękuje za to co zrobili i co robią dalej.
  doceń 20
 • Anonim (konto usunięte)
  19.09.2019 19:02
  Dziękuję księże Dariuszu za walkę. Ci do pana Nalaskowskiego to intencję może i miał dobrą, ale przyjął zasadę obrażania, co tylko umacnia naszych przeciwników, nieprzyjaciół Boga. Niech im Bóg da opamiętanie. A nam łaskę świętej walki - przede wszystkim przez ofiarę i modlitwę, ale i odważne świadectwo i walkę. Ten chory wiek skończy się ogniem z Nieba. Walczmy póki możemy.
 • Janmonter3
  19.09.2019 19:03
  Ezechiel, 25:17. „Ścieżka sprawiedliwych wiedzie przez nieprawości samolubnych i tyranię złych ludzi. Błogosławiony ten, co w imię miłosierdzia i dobrej woli prowadzi słabych przez dolinę ciemności, bo on jest stróżem brata swego i znalazcą zagubionych dziatek. I dokonam srogiej pomsty w zapalczywym gniewie, na tych, którzy chcą zatruć i zniszczyć moich braci; i poznasz, że ja jestem Pan, gdy wywrę na tobie swoją zemstę”.
  doceń 16
 • ert
  21.09.2019 07:20
  coz Tarantino bedzie musial jeszcze popracowac nad soba i swoimi filmami
  doceń 1
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama