107,6 FM

Prof. Aleksander Nalaskowski wraca do pracy akademickiej

Rektor Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu przywrócił profesora do obowiązków, polecając mu jednocześnie większą roztropność w formułowaniu tekstów publicystycznych.

Rektor prof. dr hab. Andrzej Tretyn spotkał się w środę 18 września 2019 roku z prof. dr. hab. Aleksandrem Nalaskowskim - czytamy w komunikacie na stronie Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu.

Rozmowa koncentrowała się na kwestiach dotyczących dobra Uniwersytetu i jego pracowników. Prof. dr hab. Aleksander Nalaskowski wyraził poparcie dla odwołania, złożonego przez swojego pełnomocnika, od decyzji z dnia 11 września 2019 roku o zawieszeniu w obowiązkach nauczyciela akademickiego na trzy miesiące.

Rektor podjął decyzję o uwzględnieniu odwołania, jednocześnie polecając prof. Nalaskowskiemu większą roztropność w formułowaniu swoich tekstów publicystycznych. Postępowanie wyjaśniające w sprawie będzie kontynuowane.

Przypomnijmy, że 11 września br. prof. Aleksander Nalaskowski został przez rektora zawieszony na 3 miesiące w obowiązkach nauczyciela akademickiego za felieton zatytułowany "Wędrowni gwałciciele", który ukazał się w tygodniku "Sieci" 26 sierpnia br. Tekst wyraża ostre, krytyczne opinie o działaniach środowisk LGBT+.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
 • Anonim (konto usunięte)
  18.09.2019 21:37
  Jak to jest, że tym środowiskom wolno wszystko: pluć, ośmieszać, wyszydzać, zachowywać się skandalicznie i nikt ich palcem nie tknie z lękiu przed okrzyknięciem homofobem? Specyficznie pojęta równość....
  doceń 7
 • Anonim (konto usunięte)
  18.09.2019 21:38
  Oglądałam dziś w TVP 1 "Alarm". Wnioski z niego takie, że faktycznie w Ojczyźnie trzeba bić na alarm...
  doceń 2
 • Erich
  19.09.2019 12:03
  Szkoda, że tekst nie został zacytowany. Wtedy byśmy zobaczyli, jak "głęboko chrześcijańskie" podejście i jak "piękny język" został użyty w tym tekście... Strach się bać, jeśli walczy się o chrześcijańską kulturę za pomocą wulgarności.
  doceń 7
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama