107,6 FM

Co w numerze? #42

Wielkie rocznice, spotkanie pod krzyżem papieskim i Uganda na Śląsku - między innymi o tym przeczytacie w nowym numerze "Gościa Gliwickiego".

Na okładce najnowszego wydania gliwickiego "Gościa" znalazła się niezwykle ciekawa historia Bojkowa, niegdyś Schönwaldu, który obchodzi 750-lecie istnienia. Obecna dzielnica Gliwic przez wieki była unikatową enklawą niemieckiej społeczności wiejskiej na Górnym Śląsku, jednak jej kres przyniosła końcówka II wojny światowej.

Na dalszych stronach zaglądamy na barwne diecezjalne dożynki w Rudach oraz poruszające nabożeństwo ze świecami w ramach metropolitalnych obchodów kalwaryjskich ku czci Podwyższenia Krzyża Świętego na Górze Świętej Anny.

Byliśmy też na Mszy i nabożeństwie przy krzyżu papieskim w Zabrzu w ramach akcji "Polska pod Krzyżem". Ponadto piszemy o nowym zarządzie KSMkonferencjach rejonowych dla księży diecezji gliwickiej.

Jedną stronę poświęciliśmy wizycie w Nakle Śląskim ks. Waltera Wokoracha z Ugandy, który ponownie przyjechał do Polski, a dzięki współpracy Dzieła Świętego Mikołaja z Nakła i fundacji EDUganda z Mysłowic zabierze do dzieci w swoim kraju t-shirty.

Z okazji obchodów 300-lecia dwóch gliwickich kościołów - św. Jerzego w Ostropie i Wniebowzięcia NMP w Łabędach - przybliżamy dzieje obu świątyń. Główne uroczystości odbędą się w nich w najbliższą niedzielę 22 września. Ponadto zapraszamy na 25-lecie ośrodka dla niepełnosprawnych dzieci i młodzieży w Rusinowicach.

Nowy numer "Gościa Gliwickiego" jest już dostępny w wydaniu papierowym i elektronicznym (pamiętaj o wybraniu z listy dodatku gliwickiego).

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama