107,6 FM

Prezydent USA o zniesieniu wiz dla Polaków: w bardzo krótkim czasie będzie to możliwe

W bardzo krótkim czasie będzie to możliwe, jeśli zostaną wszystkie dane potwierdzone; za parę miesięcy na pewno uda nam się to doprowadzić do końca - powiedział prezydent USA Donald Trump pytany w poniedziałek o zniesienie wiz dla Polaków.

Na wstępie spotkania w Nowym Jorku prezydenta Trumpa z prezydentem Andrzejem Dudą, dziennikarze mieli możliwość zadania kilku pytań.

Zapytany kiedy Polacy będą mogli przyjeżdżać do USA bez wiz, prezydent Trump odpowiedział: "w bardzo krótkim czasie będzie to możliwe, jeżeli zostaną wszystkie dane potwierdzone".

"Pracowaliśmy bardzo ciężko, ale z tego co wiem, co mówiła mi Georgette (ambasador USA w Polsce Georgette Mosbacher) ten wskaźnik został osiągnięty i bardzo szybko teraz to się wydarzy, za parę miesięcy na pewno uda nam się to doprowadzić do końca" - powiedział prezydent USA.

Objęcie kraju programem ruchu bezwizowego wymaga według amerykańskiego prawa, by odsetek odmów przyznania wiz obywatelom danego państwa był mniejszy niż 3 proc. W przypadku Polski dotąd był on wyższy. Odsetek ten jest liczony corocznie na koniec września.

« 1 »
 • Dremor_
  23.09.2019 21:30
  Zniesienie wiz to nie jest decyzja polityczna, nie zależy to ani od Trumpa, ani od strony polskiej. O tym, czy wizy zostaną zniesione zadecydują dane na temat liczby odmownych decyzji wiz dla Polaków.
  doceń 5
 • krut00
  24.09.2019 04:42
  Strasznie infantylne te tłumaczenia. Nie dajemy Wam wiz bo nie chcemy. Ponadto wniosek wizowy do USA jest tak zredagowany że musicie mieć ogromny kompleks niższości aby go wypełnić. Na chwilę obecną jesteśmy jedynie zainteresowani odebraniem Wam tego na co mają ochotę organizacje żydowskie. Bye.
  doceń 1
 • Anonim (konto usunięte)
  24.09.2019 12:04
  Kryterium zdefiniowae do lat w amerykańskim prawie dotyczące prawa danego kraju do ruchu bezwizowego jest jasne i oczywiste. My je w tej chwili wypełniamy, ale nie jest to zasługa ani jednego, ani drugiego Prezydenta, lecz pragmatycznego do bólu amerykańskiego pojęcia prawa.
  doceń 2
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama