107,6 FM

Jeszcze będziecie robić różańce z chleba...

Biada tobie, Korozain! Biada tobie, Betsaido! Kafarnaum – aż do Otchłani zejdziesz! Łk 10,13a.15

Łk 10, 13-16

Jezus powiedział:
«Biada tobie, Korozain! Biada tobie, Betsaido! Bo gdyby w Tyrze i Sydonie działy się cuda, które u was się dokonały, już dawno by się nawróciły, siedząc w worze i popiele. Toteż Tyrowi i Sydonowi lżej będzie na sądzie niżeli wam.

A ty, Kafarnaum, czy aż do nieba masz być wyniesione? Aż do Otchłani zejdziesz!

Kto was słucha, Mnie słucha, a kto wami gardzi, Mną gardzi; lecz kto Mną gardzi, gardzi Tym, który mnie posłał».

Biada tobie, Korozain! Biada tobie, Betsaido! Kafarnaum – aż do Otchłani zejdziesz! Łk 10,13a.15

Ewangelia z komentarzem. Słowa najważniejsze rozważa ks. Jerzy Szymik
Gość Niedzielny

Filozof i neurobiolog Samuel Harris oferował 10 tysięcy dolarów każdemu, kto w eseju naukowym o objętości do tysiąca słów udowodni, że moralność ma coś wspólnego z religią. Szansa dla niedobitków, powiada, wyrozumiale się uśmiechając. (…) O biedacy, mówiła jadąca ze mną osiemdziesięciokilkuletnia Ślązaczka, zerkając w Tychach na bilbord z napisem „Ateiści są boscy”, jeszcze będziecie robić różańce z chleba i dopiero to was nawróci. Pod warunkiem, że się dorwiecie czasem do kawałka chleba, że was spotka ta łaska, że będziecie mogli cierpieć, dla własnego nawrócenia, dodała.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.