107,6 FM

Będą kary finansowe dla szkół za sekseduakcję bez zgody rodziców?

Szkoła powinna pisemnie poinformować rodziców o zajęciach, które poruszają zagadnienia płciowości - uważa Dorota Bojemska, przedstawicielka rodzin wielodzietnych. Podczas posiedzenia senackiej Komisji Rodziny, Polityki Senioralnej i Społecznej przedstawiła propozycje zmian w Kodeksie Rodzinnym i Opiekuńczym.

Posiedzenie komisji było poświęcone podsumowaniu 21 lat przedmiotu Wychowanie do życia w rodzinie. Bojemska, mama ośmiorga dzieci jest kandydatką do Sejmu z list PiS w wyborach parlamentarnych.

"Chodzi o wprowadzenie do artykułu 96 Kodeksu zapisu, który mówiłby o tym, że szkoła, instytucja wychowawcza bądź opiekuńcza ma pisemnie poinformować rodziców, kto będzie przeprowadzać zajęcia i jakie będą treści, program i metody nauczania przedmiotu, który przedstawia tematy płciowości. Jeżeli taki program nie zostanie przedstawiony i zaakceptowany przez rodziców, to szkoła czy każda organizacja prowadząca działalność oświatowo-wychowawczą, będzie (zgodnie z propozycją zmian - PAP) karana finansowo. To jest obrona praw rodziców" - powiedziała w rozmowie z PAP Bojemska.

"Powinniśmy jako rodzice reagować, również prawnie, żeby pod płaszczykiem wychowania do życia w rodzinie nie było wchodzenia do szkół z innymi wartościami i treściami, o których rodzice nie mają pojęcia. Żeby każdy rodzic mógł podjąć decyzję" - zaznaczyła.

"Mieliśmy taką sytuację np. w Związku Harcerstwa Polskiego, na zlocie w Gdańsku, gdzie był namiot LGBT. Rodzice potem pisali skargi, bo nie mieli pojęcia, co zostanie przedstawione dzieciom" - dodała.

Zdaniem Bojemskiej, jest to coraz większy problem, "mimo, że mamy zatwierdzony przez MEN bardzo dobry program Wychowania do życia w rodzinie". "Tylko jest kwestia tego, kto to przedstawia" - stwierdziła.

Dodała, że "realizowanie przedmiotów, które nie mają nic wspólnego z programem MEN, miały miejsce w ponad 600 szkołach w Polsce". "Coraz więcej jest seksedukatorów i ludzi, wchodzących z treściami, które są antywartościami, z punktu widzenia tego, co państwo polskie chciałoby przekazywać młodzieży" - zaznaczyła.

Przedmiot Wychowanie do życia w rodzinie został wprowadzony do szkół w 1998 roku.

« 1 »
 • Jozek
  25.09.2019 12:10
  I tak stchórzą. Niech wypowiedzią konwencję stambulską - przekonaliby wielu do siebie takim ruchem.
  doceń 9
 • Anonim (konto usunięte)
  25.09.2019 12:30
  "mama ośmiorga dzieci jest kandydatką do Sejmu z list PiS w wyborach parlamentarnych." I wszystko jasne.

  ""mimo, że mamy zatwierdzony przez MEN bardzo dobry program Wychowania do życia w rodzinie"" - naprawdę? Na ile ten program jest odpowiedzią na dzisiejsze potrzeby młodych ludzi, a na ile jest projekcją leków dorosłych?
 • spe
  25.09.2019 12:40
  Bardzo dobry pomysł. Popieram. Prawa rodziców w tym względzie muszą być poważnie traktowane.
  doceń 17
 • seitz
  25.09.2019 16:51
  Każdy może zobaczyć film z akcji Cała Polska Czyta Dzieciom o Seksie.
  Celebryci, Agnieszka Holland, Pan Stuhr i inni demoralizują dzieci czytając im przed kamerami o powiększaniu narządów rozrodczych, samozadowalaniu się.
  Upadłe gwiazdy.
  dzienniknarodowy.pl/cala-polska-czyta-o-seksie-agnieszka-holland-o-powiekszaniu-penisa-stuhr-czyta-dzieciom-wideo/
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama