107,6 FM

Reprezentacja Polski pozostanie w najwyższej dywizji piłkarskiej Ligi Narodów.

Nowe europejskie rozgrywki, których pierwsza edycja odbędzie się w sezonie 2021/22, będą nosiły nazwę UEFA Europa Conference League - zdecydował obradujący w Lublanie Komitet Wykonawczy Europejskiej Unii Piłkarskiej.

Turniej będzie "trzecim poziomem" europejskiej rywalizacji w Europie - po Lidze Mistrzów i Lidze Europy.

Od sezonu 2021/22 liczba uczestników fazy grupowej LE spadnie z 48 do 32, ale i tak większa liczba drużyn będzie miała okazję spróbować swoich sił na europejskiej arenie. W Europa Conference League również rywalizować będą 32 kluby. Nie przewidziano zmian w formacie Champions League.

Mecze nowych rozgrywek odbywać się będą w czwartki, podobnie jak spotkania Ligi Europy.

Ponadto reprezentacja Polski pozostanie w najwyższej dywizji piłkarskiej Ligi Narodów. Komitet Wykonawczy UEFA zdecydował o powiększeniu elity z 12 do 16 drużyn. Skorzystają na tym nie tylko Biało-Czerwoni, ale także Niemcy, Chorwacja i Islandia.

Poza czterema wymienionymi wyżej drużynami w najwyższej dywizji zagrają zwycięzcy grup pierwszej edycji: Portugalia, Holandia, Anglia, Szwajcaria, zespoły z drugich miejsc: Włochy, Hiszpania, Francja i Belgia, a także cztery ekipy, które awansowały z niższej ligi: Bośnia-Hercegowina, Ukraina, Szwecja i Dania.

Kolejna edycja Ligi Narodów ma ruszyć we wrześniu 2020 roku i jest dla reprezentacji o tyle ważna, że daje możliwość gry z najlepszymi drużynami w Europie. Losowanie grup odbędzie się w marcu w Amsterdamie.

« 1 »
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama