107,6 FM

Chorzów. Ulica 3 maja do remontu. Powstanie m.in. ścieżka rowerowa

W Chorzowie niebawem ruszy jedna z największych inwestycji drogowych w tym mieście. Chodzi o ulicę 3 Maja. Remont obejmie wymianę torowiska, nawierzchni, a także budowę ścieżki rowerowej.

Będzie remont ul. 3 Maja w Chorzowie. Przebudowa obejmie wymianę torowiska, nawierzchni, a także budowę ścieżki rowerowej na odcinku blisko 2 kilometrów. Koszt inwestycji to ponad 70 mln złotych. - To jedna z największych inwestycji drogowych w tym mieście - podkreśla Andrzej Kotala - prezydent Chorzowa. Jak zmieni się komfort mieszkańców?

Początek prac za 2 miesiące. Miasto zrealizuje inwestycję wspólnie z Tramwajami Śląskimi i spółką Silesia Invest.

Prace potrwają dwa lata. - Kierowcy muszą przygotować się na spore utrudnienia - mówi Piotr Wojtala - dyrektor Miejskiego Zarządu Ulic i Mostów:

Dodajmy, że codziennie ulicą 3 maja jeździ ok. 12 tysięcy samochodów.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama