107,6 FM

W Katedrze Polowej WP czuwanie przy trumnie Kornela Morawieckiego

W piątek wieczorem w kondukcie żałobnym trumna Kornela Morawieckiego przeprowadzona została z Sejmu do Katedry Polowej Wojska Polskiego, gdzie zgromadzeni wezmą udział w czuwaniu. W sobotę w katedrze odprawiona zostanie msza pogrzebowa.

W czuwaniu przy trumnie ojca bierze udział premier Mateusz Morawiecki z rodziną. Do Katedry Polowej WP w kondukcie żałobnym przybyli także m.in. prezydent Andrzej Duda, marszałkowie Sejmu i Senatu, Elżbieta Witek i Stanisław Karczewski, ministrowie, parlamentarzyści, przedstawiciele grup zawodowych m.in. górników.

Msza pogrzebowa Kornela Morawieckiego odprawiona zostanie w sobotę w południe w Katedrze Polowej WP; następnie o godz. 15 na Cmentarzu Wojskowym na Powązkach będzie miała miejsce ceremonia pogrzebowa. Pogrzeb będzie miał charakter państwowy.

Trumna z ciałem zmarłego w poniedziałek Kornela Morawieckiego, przykryta biało-czerwoną flagą, została w piątek wystawiona w Sali Kolumnowej Sejmu. Hołd zmarłemu oddali premier Morawiecki z rodziną, marszałkowie Sejmu i Senatu, prezes PiS Jarosław Kaczyński, ministrowie rządu, prezes TK Julia Przyłębska oraz szefowa Kancelarii Prezydenta Halina Szymańska.

Kornel Morawiecki, działacz opozycji demokratycznej w PRL, przywódca "Solidarności Walczącej", marszałek senior Sejmu VIII kadencji, zmarł w poniedziałek. Miał 78 lat.

« 1 »
TAGI:
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama