107,6 FM

Akcja Katolicka w Polsce: Idziemy do urn wyborczych; wybieramy i wymagamy

Idziemy do urn wyborczych i wybieramy; wybieramy, ale też wymagamy - podkreśla w komunikacie Akcja Katolicka w Polsce. Trzeba kolejny raz powiedzieć "nie" kolejnej targowicy i seksualizacji naszych dzieci; powiedzieć "nie" prawu, które przestaje być prawem; odrzucić zło i szatańskie podszepty - czytamy.

"W dzisiejszej wrzawie i próbie osłabienia wiary i pozycji Kościoła w naszej ojczyźnie, jako ludzie Akcji Katolickiej podejmujemy kolejne ważne zadanie. Idziemy do urn wyborczych i wybieramy. Wybieramy, ale też wymagamy. Zwracamy się też do wszystkich wiernych świeckich, Braci i Sióstr w Chrystusie, myślimy dziś: Bóg, honor i nasza Ojczyzna" - podkreśliła prezes Akcji Katolickiej w Polsce Urszula Furtak w przekazanym PAP w niedzielę komunikacie.

"+Nie zabijaj, nie kradnij, nie mów fałszywego świadectwa+, jako ludzie wiary doskonale znamy te i inne przykazania. Przez pryzmat nich także powinniśmy spojrzeć na tego, którego obdarzymy swoim zaufaniem. Czy ten człowiek chce pełnić służbę innym czy bardziej «mieć» dla siebie" - zaznaczono w komunikacie.

"Rozejrzyjmy się dookoła i zadajmy sobie pytanie. Co możemy stracić, za cenę przyjęcia pogańskiego stylu życia? Pogaństwo to nie nowoczesność. Wartości szumnie dziś nazywane europejskimi, w przeważającej części nic dzisiaj nie mają wspólnego z wartościami Bożymi" - czytamy.

Według komunikatu majowy czas wyborów do Parlamentu Europejskiego pokazał, że czujemy się i potrafimy być współodpowiedzialni za czas, w którym przyszło nam żyć.

"Trzeba kolejny raz powiedzieć nie kolejnej targowicy i seksualizacji naszych dzieci. Powiedzieć nie prawu, które przestaje być prawem. Odrzucić zło i szatańskie podszepty" - podkreślono.

"Trzeba dać świadectwo Prawdzie i nie pozwolić na podcinanie korzeni narodowych. Konieczny jest wyraźny sprzeciw. Niezmiennie potrzeba naszej aktywności do przeobrażania rzeczywistości społecznej mocą wiary. Na służbie rodziny musi być cały dorobek narodu - jego język, dzieje, obyczaj i tradycje - wskazywał Prymas Tysiąclecia Kard. Stefan Wyszyński, który niebawem dołączy do grona błogosławionych" - głosi komunikat Akcji Katolickiej.

Jak przypomniano, św. Jan Paweł II nauczał, że prawo do życia "nie jest tylko kwestią światopoglądu, nie jest tylko prawem religijnym, ale jest prawem człowieka". "Dlatego też wybieramy, ale wymagać będziemy" - czytamy.

Podkreślono, że zbliżający się dzień 13 października staje się podwójnie ważny. "Tego dnia włączamy się w przybliżanie nauczania św. Jana Pawła II - Wielkiego Papieża Polaka, w przypadający XIX Dzień Papieski z hasłem «Wstańcie, chodźmy!», ale też wierni swojemu apostolskiemu powołaniu i świadomi swojej godności i odpowiedzialności za losy narodu, wybieramy Prawdę. Bracia i Siostry wstańcie, chodźmy!" - zaapelowała Akcja Katolicka.

« 1 »
 • Anonim (konto usunięte)
  06.10.2019 10:51
  Przeraża mnie to nieustanne podkreślanie jakiś wyimaginowanych problemów przeciwko którym katolicy mają się opowiadać? Zamiast pozytywnego, opartego o wiarę i naukę Kościoła przekazu nieustanne podkreślanie tego co u innych uważa się mniej lub bardziej słusznie za zło? Gdzie w tym wszystkim jest miejsce na miłości bliźniego, każdego, nawet tego, który nie żyje wg naszych zasad?
  Czemu zamiast zachęcać do życia wg katolickich norm, ciągle straszy się innymi poglądami?
  doceń 8
 • kolo
  06.10.2019 11:44
  Trafne uwagi Akcji Katolickiej. Trudno zaakceptować aby katolik mógł głosować na partie propagujące grzech, nawet jeśli ten grzech jest ubierany w fajnie wyglądające hasła mówiące o miłości do wszystkich wokoło (bo jak to wygląda w praktyce to wszyscy wiemy).
  doceń 10
 • seitz
  06.10.2019 12:54
  Każdy kto poszukuje dobra, piękna, prawdy i miłości prędzej czy później odejdzie od Platformy.
  Niestety Platforma miała piękne ideały, ale już jej to przeszło.
  Dziś Platforma wygląda na partię radykałów jak w Chińskiej Rewolucji Kulturalnej gdy niszczono całe zasoby kultury w myśl postępu, który okazał się, tak panie Donaldzie, PODSTĘPEM.
  Bo czym innym jest seksualizacja 4 latków zgodnie z zaleceniem, a jakże Światowej Organizacji Zdrowia. Nie jest PODSTĘPEM w imię postępu?
  doceń 7
 • halinkaa
  09.10.2019 16:00
  chamsko-ignoranckie optowanie za szczepieniami, których nigdzie na świecie nie ma tyle obowiązkowych i nie mają żadnych epidemii, coraz głupszy system służby zdrowia, nawet jak dopompują pieniędzy nie będzie lepiej, ZUS podniesiony do wysokości wykańczającej małych przedsiębiorców, wzrost cen, upadek ostatniej polskiej sieci wielkopowierzchniowej dzięki nadgorliwości skarbówki inne zachodnie robiące różne przekręty z niepłaceniem podatków rozwijają się jak pączki w maśle, Polska to nadal bezhołowie, co jest skutecznie zamazywane programem socjalnym, przed wyborami histerie na tematy światopoglądowe, ale tym przeciętny Kowalski nie żyje na co dzień
  doceń 1
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama