107,6 FM

Warszawa. Gala konkursu "Pamięć »W« kadrze"

Nasz redakcyjny kolega Szymon Zmarlicki zdobył I miejsce za zdjęcie powstańca w tłumie zasłuchanych młodych ludzi.

Zdjęcie powstało 1 sierpnia, w 75. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego, po koncercie "Warszawiacy śpiewają (nie)zakazane piosenki". - Ludzie spontanicznie gromadzili się wokół powstańców na pl. Piłsudskiego, którzy opowiadali im swoje historie. Widoczny na fotografii powstaniec to Jerzy Zawadzki ps. "Mały". Okazało się, że taki kadr doskonale wpisał się w temat konkursu, choć było to zupełnie niezamierzone – mówi Szymon Zmarlicki.

To była pierwsza edycja konkursu "Pamięć »W« kadrze", zorganizowanego przez Muzeum Powstania Warszawskiego. Nadesłano ponad 1300 prac, które oceniano w dwóch kategoriach: zdjęcie pojedyncze i fotoreportaż. Jury tworzyli: żołnierz AK i okupacyjny fotograf Ryszard Witkowski "Orliński"; zawodowi fotografowie: Zbigniew Furman, Jacek Marczewski, Chris Niedenthal oraz dyrektor muzeum Jan Ołdakowski.

Gala z wręczeniem nagród odbyła się we wtorek w Muzeum Powstania Warszawskiego.

Szymonowi serdecznie gratulujemy!

Wyniki konkursu dostępne są TUTAJ.

Warszawa. Gala konkursu "Pamięć »W« kadrze"   Żołnierz AK i okupacyjny fotograf Ryszard Witkowski "Orliński", Szymon Zmarlicki i jego żona Alicja podczas gali konkursu. Archiwum prywatne
« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama