107,6 FM

Katowice. Polska misja na Marsa? Na Impact Mobility Revolution o marzeniu które może się spełnić

Polska będzie wysyłała mikro urządzenia w misjach na Marsa. Koncepcja stworzenia konsorcjum, które będzie się tym zajmowało zostało dziś zaprezentowana w Katowicach na targach Impact Mobility Revolution.

Kilkanaście polskich firm i uczelni wyższych już pracuje nad urządzeniami, które polecą w kosmos. Mówił pomysłodawca tego przedsięwzięcia Artur Chmielewski:

 

Artur Chmielewski jest polskim inżynierem pracujących na co dzień przy  misjach NASA. Uważa, że krajowa branża kosmiczna ma potencjał, by wyprodukować urządzenia, które znajdą się na czerwonej planecie.

- Polskie firmy maja produkować przede wszystkim małe satelity i urządzenia pomiarowe na potrzeby marsjańskich misji - mówi Prof Jan Dziuban z Politechniki Wrocławskiej:

 

Rząd prawie trzy lata temu przyjął strategię kosmiczną. Polskie firmy mają dostarczać dane satelitarne dla całego kraju, także dla instytucji zajmujących się bezpieczeństwem państwa.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama