107,6 FM

W niedzielę koncert z okazji Dnia Papieskiego

"Wstańcie, chodźmy!" - pod takim tytułem, zaczerpniętym z książki św. Jana Pawła II, 13 października w całej Polsce będzie świętowany XIX Dzień Papieski. Centralne obchody odbędą się w Warszawie.

Tematem tegorocznych rozważań będzie pierwsza papieska pielgrzymka do Polski w 1979 r. Jak zwykle w przeddzień Dnia Papieskiego podczas uroczystości na Zamku Królewskim zostaną wręczone nagrody Totus Tuus w pięciu kategoriach (transmisja od godz. 16 w TVP2). Statuetki trafią do osób i instytucji kultywujących i wcielających w życie nauczanie św. Jana Pawła II.

Niedzielne obchody rozpocznie Msza św. „radiowa” o godz. 9 w bazylice Świętego Krzyża, którą odprawi bp Romuald Kamiński. W samo południe kard. Kazimierz Nycz będzie przewodniczył Mszy św. w Świątyni Opatrzności Bożej w Wilanowie, sprawowanej w intencji darczyńców Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”.

O 17.30 w świątyni rozpocznie się koncert galowy, który będzie można obejrzeć na żywo w TVP1. Wystąpią: zespół niemaGotu, Halina Mlynkova, Darek Malejonek, Olga Szomańska, Maciej Miecznikowski, Aleksandra Nykiel, Sargis Davtyan, Anna Szarmach i Krzysztof Iwaneczko.

Z okazji Dnia Papieskiego 15 października na Zamku Królewskim odbędzie się konferencja naukowa „Nadzieja chrześcijańska dzisiaj. Źródła i konsekwencje”. Poprzedzi ją Msza św. w kościele seminaryjnym Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny i św. Józefa Oblubieńca przy Krakowskim Przedmieściu 52/54.

Ważnym elementem Dnia Papieskiego jest ogólnopolska zbiórka na stypendia dla zdolnej, niezamożnej młodzieży, która jest swoistym pomnikiem wystawionym polskiemu papieżowi. Żeby ją wesprzeć, wystarczy wysłać SMS o treści: „Stypendia” pod numer: 74 265 (całkowity koszt: 4,92 zł).

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama