107,6 FM

Podbeskidzie po wyborach

Trwa jeszcze liczenie ostatnich głosów i ustalanie podziału mandatów, ale sporo już wiadomo na temat tego, jak mieszkańcy Podbeskidzia głosowali podczas wczorajszych wyborów parlamentarnych. Podobnie jak w większości okręgów pierwsze miejsce wśród ugrupowań rywalizujących o poselskie mandaty zajęło Prawo i Sprawiedliwość.

W bielskim okręgu nr 27, obejmującym większość terenu naszej diecezji, PiS zdobyło blisko 47 proc. głosów. Ponad 27 proc. wyborców poparło KO, ponad 11 proc. SLD, a przeszło 7 proc. poparcia uzyskały: KWiN i PSL.

Stało się to przy wysokiej frekwencji wyborczej, która we wszystkich powiatach wyniosła ponad 60 proc., a rekordzistami tym razem okazali się mieszkańcy Bielska-Białej, gdzie frekwencja wyniosła aż 67,5 proc.

Nie ma jeszcze oficjalnego, personalnego wykazu zdobywców mandatów poselskich, ale najprawdopodobniej w Sejmie znajdą się posłowie PiS: Stanisław Szwed, Grzegorz Puda, Przemysław Drabek, Kazimierz Matuszny i Grzegorz Gaża, a także  reprezentujące KO posłanki Mirosława Nykiel i Małgorzata Pepek oraz posłowie Mirosław Suchoń i Przemysław Koperski z SLD.

Wiadomo, że w Senacie będą reprezentować mieszkańców Podbeskidzia: Agnieszka Gorgoń-Komor (KO), która niewielką różnicą głosów w senackim okręgu 78 wyprzedziła Andrzeja Kamińskiego (PiS), oraz Tadeusz Kopeć (PiS), który w okręgu 79 pokonał dwóch kontrkandydatów, zdobywając ponad 49 proc. głosów.

« 1 »
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama