107,6 FM

PiS wygrywa w Śląskiem, Konfederacja przed PSL

Znamy wyniki wyborów po przeliczeniu niemal wszystkich głosów w okręgach województwa śląskiego.

W wyborach do Sejmu, według cząstkowych wyników z niemal wszystkich komisji wyborczych w województwie śląskim, Prawo i Sprawiedliwość zdobyło 42,2 proc. głosów.

Na Koalicję Europejską zagłosowało 29,5 proc. wyborców, Lewica uzyskała 14 proc. głosów, Konfederacja Wolność i Niepodległość - 7 proc., a Polskie Stronnictwo Ludowe - 6,1 proc.

Na Śląsku odnotowano również jedną z najwyższych frekwencji w kraju - do urn poszło ponad 62 proc. uprawnionych do głosowania.

Nazwiska nowych posłów i senatorów opublikujemy po ogłoszeniu przez Państwową Komisję Wyborczą oficjalnych, pełnych wyników wyborów.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama