107,6 FM

Dzień Edukacji Narodowej. Święto Nauczycieli. Jak na przestrzeni lat zmienia się ich praca?

Dziś obchodzimy Dzień Edukacji Narodowej. To święto wszystkich pracujących w edukacji, a szczególnie nauczycieli. Dziś głos oddajemy nauczycielom i uczniom.

Dzisiaj święto wszystkich nauczycieli. Czy ten zawód nadal cieszy się szacunkiem wśród społeczeństwa? Paweł Janas, nauczyciel pracujący w Tychach, mówi, że łatwiej jest edukować w mniejszych miejscowościach niż wielkich miastach:

A czego swoim nauczycielom życzą dzisiaj uczniowie?

Dzień Edukacji Narodowej obchodzony jest w rocznicę powstania w 1773 r. Komisji Edukacji Narodowej – pierwszego w Europie ministerstwa oświaty – która zajęła się reformowaniem szkolnictwa w Polsce.

Jak twierdzi - Agata Zięba, pedagog szkolny, nauczyciel nadal może być dla ucznia autorytetem - tak, jak to było za dawnych czasów:

Dzień Edukacji Narodowej wprowadzono w 1982 r. w miejsce obchodzonego wcześniej Dnia Nauczyciela. A idea obchodzenia w Polsce specjalnego święta nauczycieli sięga 1957 r.

Słuchaj także: Dzień Nauczyciela. Abp Wiktor Skworc z przesłaniem do nauczycieli. Dziękuje za ich pracę

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama