107,6 FM

13.10.2019 | Jaki jest ugandyjski Kościół?

Kultura Aczoli - to w takim środowisku wychowywał się ks. David Okullu. Tam odkrył powołanie. W magazynie misyjnym opowie o tym, jak wygląda Kościół w Ugandzie.

Ks. David Okullu, rdzenny Ugandyjczyk   Ks. David Okullu, rdzenny Ugandyjczyk
Krzysztof Błażyca

O co chodzi w Nadzwyczajnym Miesiącu Misyjnym? - to wyjaśnia ks. Grzegorz Wita, dyrektor Papieskich Dzieł Misyjnych w archidiecezji katowickiej. Będzie też zaproszenie na II. Metropolitalny Kongres Misyjny.

Pabo w Ugandzie - to parafia ks. Davida Okullu. Jak wygląda tam duszpasterstwo i życie parafialne?

Ks. David Okullu to rdzenny Ugandyjczyk, wychowany w wielodzietnej rodzinie w społeczności Aczoli. To tam odkrył swoje powołanie do kapłaństwa.

 Dzięki zaangażowaniu ks. Davida w Pabo powstało już 9 studni. Spory udział w kosztach mieli dobrzy ludzie z Polski. Jak powstaje takie ujęcie wody? - wyjaśnia ks. David.

Ks. David Okullu (na zdj.) z parafianami   Ks. David Okullu (na zdj.) z parafianami
Krzysztof Błażyca
« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Programy