107,6 FM

Sosnowiec. VI budżet obywatelski rozstrzygnięty. Powstaną tężnie solankowe, ale nie tylko

Ponad 22 000 mieszkańców Sosnowca wzięło udział w głosowaniu VI edycji budżetu obywatelskiego. W mieście powstaną tężnie solankowe, ale też na przykład park linowy ze ścianką i trampolinami.

Łącznie - w ramach budżetu obywatelskiego w Sosnowcu - do realizacji zakwalifikowano 28 inwestycji. Co ciekawe, w przyszłym roku, w mieście powstaną dwie tężnie solankowe. Wskazuje Piotr Pluta z Wydziału Kultury i Promocji Miasta:

Mieszkańcy różnych dzielnic zgłosili aż sześć projektów zakładających powstanie tężni. Czy w mieście znajdzie się miejsce na kolejne? Pytamy Rafała Łysego, rzecznika sosnowieckiego magistratu:

Dodajmy, że na tężnię w dzielnicy Zagórze miasto wyda 370 tysięcy złotych.

Projekt budowy parku linowego ze ścianką i trampolinami, strefy aktywnego seniora i tężni w Parku Kuronia w Kazimierzu Górniczym to koszt miliona złotych.

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama