107,6 FM

Rudy Raciborskie. II Metropolitalny Kongres Misyjny połączył trzy diecezje

Do Rud Raciborskich zjechali misjonarze z różnych zakątków świata. Rozpoczął się tam II Metropolitalny Kongres Misyjny.

II Metropolitalny Kongres Misyjny rozpoczął się o godz. 10. Każdy znalazł tu coś dla siebie. Nie zabrakło gier i zabaw:

Rudy Raciborskie. II Metropolitalny Kongres Misyjny połączył trzy diecezje   II Metropolitalny Kongres Misyjny zorganizowano w Rudach Raciborskich Agnieszka Skrzypczyk / Radio eM

Punktem kulminacyjnym Kongresu jest Msza Święta. Rozpoczęła się ono w południe. Tuż przed Mszą, metropolita katowicki abp Wiktor Skworc zwrócił uwagę na miejsce tego spotkania, czyli Rudy Raciborskie:

Mszy przewodniczył metropolita katowicki wraz z biskupami diecezji opolskiej i gliwickiej. Później zaplanowano m.in: posiłek i spotkanie różnych grup misyjnych oraz koncert.

II Metropolitalny Kongres Misyjny pod hasłem "Ochrzczeni i posłani" organizują wspólnie archidiecezja katowicka i diecezje opolska i gliwicka.

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama