107,6 FM

Prezydent Andrzej Duda na obchodach stulecia AGH

- AGH ma 100 lat, a ja 47. I od 47 lat Państwo mnie znają - mówił 19 października, podczas obchodów jubileuszu Akademii Górniczo-Hutniczej, Andrzej Duda.

Prezydent podkreślał, że Akademia Górniczo-Hutnicza od stu lat wspiera polskie państwo.

- Chcę podziękować w imieniu Rzeczpospolitej Polskiej za niezwykły trud pracy naukowej, pracy badawczej i edukacji pokoleń młodych polskich inżynierów, którzy szli i zasilali polski rynek, którzy przynosili i przynoszą nam chlubę, pracując na uczelniach i w firmach na całym świecie - powiedział Andrzej Duda.

Przypomniał wybrane wydarzenia z historii krakowskiej uczelni, m.in. strajk okupacyjny w proteście przeciwko stanowi wojennemu, delegalizacji Solidarności i internowaniu jej działaczy.

- To właśnie na krakowskiej AGH ten strajk nie został przerwany, musiał zostać spacyfikowany - zniszczono go poprzez pacyfikację. Część organizatorów strajku natychmiast została uwięziona. AGH pokazała swoją prawdziwą twarz: uczelni patriotycznej, polskiej - uczelni, która służy Rzeczypospolitej - mówił prezydent.

Prezydent Andrzej Duda na obchodach stulecia AGH   Podczas sobotniej uroczystości prezydent wręczył odznaczenia państwowe zasłużonym pracownikom uczelni. Andrzej Szełęga /KPRP

Andrzej Duda podkreślał także osobiste związki z Akademią Górniczo-Hutniczą. - Jak Państwo doskonale wiedzą, AGH ma 100 lat, a ja 47. I od 47 lat Państwo mnie znają, ponieważ moi rodzice od samego początku mojego życia pracowali i pracują właśnie tutaj, na Akademii - opowiadał. - Śmiało można powiedzieć, że jestem dzieckiem AGH - dodał.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
  • velario-new
    20.10.2019 22:19
    Artykuł skupia się na rzeczach mało istotnych. Przecież wszyscy wiedzą, że "gwoździem programu" był dowcip Pana Prezydenta o rektorach lecących na konferencję, rozbiciu samolotu i spotkaniu z ludożercami. Macie odwagę, by go zacytować?
    doceń 8
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama