107,6 FM

Kard. Sako: Wsłuchajcie się w głos ludzi

"Ludzie chcą zmienić też reżim, który wydaje się być skorumpowany. Ogranicza się tylko do przemówień, bez jakichkolwiek działań. Miara, którą stosuje rząd jest niejasna, gdzie bowiem podziały się pieniądze?"

Niech rządzący wsłuchają się wreszcie w krzyk ludzi, zobaczą ich biedę i powstrzymają przemoc stosowaną wobec protestujących – apelował chaldejski patriarcha Babilonu, odnosząc się do manifestacji odbywających się w Iraku. W ich wyniku co najmniej 150 osób poniosło śmierć, a tysiące zostało rannych. Bezpośrednią przyczyną protestów jest korupcja, drożyzna oraz bezrobocie.

Kard. Luis Raphaël Sako wyraził solidarność ze wszystkimi, którzy protestują w pokojowy sposób i pragną lepszego jutra, wierząc w siłę spotkania i dialogu. W wywiadzie dla Radia Watykańskiego wskazał na przyczyny irackich manifestacji.

“Ludzie chcą zmienić też reżim, który wydaje się być skorumpowany. Ogranicza się tylko do przemówień, bez jakichkolwiek działań. Miara, którą stosuje rząd jest niejasna, gdzie bowiem podziały się pieniądze? W jaki sposób zostały wydane? Od 16 lat nie ma nowych projektów, planów. Ludzie domagają się rządu, którego działania byłyby przejrzyste, uczciwe, który kocha ojczyznę i pomaga ludziom w godnym życiu, pozostawiając na boku wszelkie naciski regionalne czy międzynarodowe, aby skoncentrować się wyłącznie na Iraku – podkreślił kard. Sako. – To jest wyzwanie, ale ten rząd nie ma żadnej jasnej wizji, ani konkretnych planów, aby rozwiązać nasze problemy i wprowadzić Irak na dobrą drogę. Dlatego też zaapelowaliśmy o szacunek dla życia i praw manifestujących oraz o podjęcie pokojowego i obywatelskiego dialogu.”

« 1 »
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama