107,6 FM

Katowice. Wolontariuszki szyją onkochusty

25 wolontariuszek zaangażowało się dzisiaj w szycie onkochust. Akcja trwa na terenie Uniwersyteckiego Centrum Medycznego im. prof. Kornela Gibińskiego w Katowicach.

Chusty trafią do pacjentek walczących z nowotworem - mówi pani Gosia, wolontariuszka, która wygrała walkę z chorobą:

A o genezie całej akcji opowiedziała nam Natalia Stefańczyk, rzecznik szpitala:

Katowice. Wolontariuszki szyją onkochusty   W rolę wolontariuszy szyjących chusty wcielają się również pracownicy placówki. Marcin Iciek /Radio eM

Katarzyna Jankowska, koordynatorka wolontariuszek, zapewnia, że chusty cieszą się coraz większą popularnością - już nie tylko wśród katowickich pacjentek:

W rolę wolontariuszy szyjących chusty wcielają się również pracownicy placówki. Wśród nich jest Grażyna Drąg, pełniąca obowiązki pielęgniarki oddziałowej na Oddziale Radioterapii.

Tym razem uczestniczki wydarzenia - dzięki sponsorom - mają do wykrojenia 200 metrów bawełny. W poprzedniej, marcowej akcji uszyły 385 chust.

Katowice. Wolontariuszki szyją onkochusty   Wolontariuszki szyją onkochusty. Marcin Iciek /Radio eM
« 1 »
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama