107,6 FM

Bytom. Pożar hali z tekstyliami. Miasto prosi o zamknięcie okien

Duży pożar w Bytomiu. Płonie hala z tekstyliami przy ul. Łokietka. Gesty i gryzący dym utrzymuje się w rejonie Stroszka i Suchej Góry. Urząd Miasta apeluje o zamknięcie okien.

14 zastępów straży pożarnej walczy z płomieniami, które późnym popołudniem (zgłoszenie z godz. 16.23) pojawiły się w hali magazynowej zakładu produkcyjnego przy ul. Łokietka. Były tam gromadzone tekstylia na tzw. czyściwo. Ogień objął powierzchnię około 30 na 50 metrów. Nie wiadomo czy dym wydobywający się z pożaru jest toksyczny, ale z uwagi na jego dużą ilość władze Bytomia zaapelowały do mieszkańców, by zamykali okna.

Na Facebookowym profilu Miasta Bytom napisano:

"Uwaga Bytomianie! Z uwagi na pożar hali magazynowej w Bytomiu przy ul. Łokietka, prosimy mieszkańców – zwłaszcza mieszkańców Stroszka, Suchej Góry – o zamknięcie okien ze względu na duże zadymienie. Prawdopodobnie pali się składowisko tekstyliów. Na miejscu z ogniem walczy kilkanaście zastępów staży pożarnej".

« 1 »
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama