107,6 FM

27.10.2019 | Adomis, czyli adoptujemy misyjnych seminarzystów

Na czym polega akcja Adomis? To wyjaśnimy w magazynie misyjnym.

Kleryk Gotfryd z Ghany   Kleryk Gotfryd z Ghany
Agnieszka Skrzypczyk

Na początku magazynu misyjnego wracamy jeszcze do Rud koło Raciborza - to tam ponad tydzień temu odbył się II. Metropolitalny Kongres Misyjny. Uczestniczył z nim m. in. katowicki bp pomocniczy Grzegorz Olszowski.

27.10.2019 | Adomis, czyli adoptujemy misyjnych seminarzystów   Biskup pomocniczy archidiecezji katowickiej ksiądz Grzegorz Olszowski Foto: Henryk Przondziono / Foto Gosc Henryk Przondziono

Ojciec Luca Bovio, sekretarz krajowy Papieskiej Unii Misyjnej, tłumaczy na czym dokładnie polega akcja Adomis, czyli adopcja misyjnych seminarzystów. 

Kleryk Gotfryd z Ghany studiuje w Polsce. W Pieniężnie w seminarium oo. werbistów przygotowuje się do posługi kapłańskiej.

Zbliża się Uroczystość Wszystkich Świętych. O tym, jak do swoich zmarłych przodków odnoszą się członkowie plemienia Dinków. To oni zamieszkują tereny Sudanu Południowego. O tym opowiada ojciec Tomasz Nogaj, jezuita.

Przenosimy się do Zambii. Jak mieszkańcy misji w Lukumbi traktują swoich zmarłych mówi ks. Piotr Kołcz.

27.10.2019 | Adomis, czyli adoptujemy misyjnych seminarzystów   Znicze zapalone w uroczystość Wszystkich Świętych. Przemysław Kucharczak /Foto Gość
« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Programy