107,6 FM

20.10.2019 | II. Metropolitalny Kongres Misyjny w Rudach przejdź do galerii

Rudy Raciborskie - to tam zaglądamy z mikrofonem w magazynie misyjnym. W audycji relacja z II. Metropolitalnego Kongresu Misyjnego.

Uczestnicy II. Metropolitaknego Kongresu Misyjnego   Uczestnicy II. Metropolitaknego Kongresu Misyjnego
Agnieszka Skrzypczyk

W Niedzielę Misyjną ks. Grzegorz Wita i o. Tomasz Szyszka zapraszają na dwa interesujące wydarzenia w arch. katowickiej.

W sobotę 19 października w Nadzwyczajnym Miesiącu Misyjnym w Rudach k. Raciborza odbył się II. Metropolitalny Kongres Misyjny. Ks. Maciej Górka, dyrektor Papieskich dzieł Misyjnych w diecezji gliwickiej.

Dzieci, młodzież i dorośli całej metropolii górnośląskiej spotkali się pod hasłem "Ochrzczeni i posłani".

Dzieci i młodzież na kongresie w Rudach   Dzieci i młodzież na kongresie w Rudach
Agnieszka Skrzypczyk

Centralnym punktem Kongresu była Eucharystia pod przewodnictwem metropolity katowickiego arcybiskupa Wiktora Skworca. Byli też biskupi innych diecezji metropolii.

 II. Metropolitalny Kongres Misyjny odbywał się w przepięknym miejscu, jakim są Rudy k. Raciborza. Ks. Jan Rosiek, kustosz Sanktuarium MB Pokornej w Rudach opowiada o tym wyjątkowym miejscu.

20.10.2019 | II. Metropolitalny Kongres Misyjny w Rudach   Sanktuarium MB Pokornej w Rudach Szymon Zmarlicki /Foto Gość

Kongres - jak zawsze - się udał! Nie mogło być inaczej - mówi ks. Grzegorz Wita, dyrektor Papieskich Dzieł Misyjnych arch. katowickiej. W spotkaniu uczestniczyli przedstwiciele arch. katowickiej, diec. opolskiej i gliwickiej oraz - gościnnie - diec. sosnowieckiej.

Kongres to spotkanie grup misyjnych   Kongres to spotkanie grup misyjnych
Agnieszka Skrzypczyk

  II. Metropolitalny Kongres Misyjny

II. Metropolitalny Kongres Misyjny

RADIO eM DODANE 20.10.2019 AKTUALIZACJA 31.10.2019

II. Metropolitalny Kongres Misyjny

« 1 »
II. Metropolitalny Kongres Misyjny

RADIO eM DODANE 20.10.2019 AKTUALIZACJA 31.10.2019

II. Metropolitalny Kongres Misyjny

oceń artykuł Pobieranie..

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Programy