107,6 FM

Rybnik. Miasto chce walczyć z wyludnianiem. Wykorzysta pustostany i przywróci ich do stanu używalności

Rybnik dołącza do unijnego programu Urbact. Miasto, wraz z innymi 7 europejskimi miastami, chce skutecznie wykorzystać pustostany i walczyć z wyludnianiem się dużych ośrodków miejskich.

W Światowy Dzień Miast, Rybnik zaprezentował nowy pomysł na wykorzystanie pustostanów. W ramach unijnego programu Urbact miasto chce wykorzystać zaniedbane budynki i dać im drugie życie. Jednym z pierwszych przykładów ma być opuszczona kamienica przy ul. Bolesława Chrobrego. Artur Gliwicki dyrektor Zakładu Gospodarki Mieszkaniowej przedstawił szczegóły pomysłu:

Takie budownictwo ma być tańsze niż tradycyjne. Jeżeli pomysł się sprawdzi, zostanie wykorzystany także w innych częściach miastach.  - Unia wybrała miasto Chemnitz jako przykład tego co można robić z pustostanami - mówi wiceprezydent Rybnika, Piotr Masłowski:

Na facebooku powstała strona Urbact Rybnik. Tam mieszkańcy mogą zaznaczać opuszczone miejsca, które ich zdaniem powinny zostać zagospodarowane.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
 • To ja
  03.11.2019 22:44
  Druga kwestia to mieszkania socjalne które są dawane młodym.. Mieszkania na rymerze wśród alkoholików i patologii? Nic dziwnego że ludzie najczęściej młodzi uciekają stąd jak najdalej..
  doceń 0
 • Sarmata
  04.11.2019 07:04
  Wyludnienie? Chyba przeludnienie... Pod blokami tyle aut stoi, że cała reszta by musiała palić w piecach wyłącznie odpady, żeby tak smrodzić!
  doceń 0
 • Marcin
  04.11.2019 07:31
  Jak Rybnik chcę walczyć z wyludnieniem, skoro od przyszłego roku kończą się dotacje na niepubliczne żłobki?
  doceń 0
 • rybnikauer
  04.11.2019 08:13
  60% rybniczan ma dostęp do sieci gazowej lub ciepłowniczej, ale wolą kopcić, truć i zwalać na władze miasta. Pomysł z pustostanami ciekawy, czas pokaże czy coś przyniesie
  doceń 0

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama