107,6 FM

Liczysz na wdzięczność? Dlaczego?

Słudzy nieużyteczni jesteśmy. Łk 17, 10

Łk 17, 7-10

Jezus powiedział:
«Kto z was, mając sługę, który orze lub pasie, powie mu, gdy on wróci z pola: „Pójdź zaraz i siądź do stołu”? Czy nie powie mu raczej: „Przygotuj mi wieczerzę, przepasz się i usługuj mi, aż zjem i napiję się, a potem ty będziesz jadł i pił”? Czy okazuje wdzięczność słudze za to, że wykonał to, co mu polecono? Tak i wy, gdy uczynicie wszystko, co wam polecono, mówcie: „Słudzy nieużyteczni jesteśmy; wykonaliśmy to, co powinniśmy wykonać”».

Słudzy nieużyteczni jesteśmy. Łk 17, 10

Ewangelia z komentarzem. Słowa najważniejsze rozważa Magdalena Jóźwik
Gość Niedzielny

Dlaczego zdarza się nam oczekiwać wdzięczności za to, co robimy? Może czasem czujemy się niedoceniani, niezauważani w naszej pracy czy codziennych obowiązkach i budzi to w nas frustrację, żal. Z jednej strony potrzebujemy dobrych słów, bo one są wyrazem afirmacji, która mobilizuje nas do działania, z drugiej jesteśmy zachęceni do uznania siebie za sługę nieużytecznego. Jezus daje nam wskazówkę, jak mamy chronić swoje serce przed szukaniem jakiejkolwiek formy zapłaty za to, co robimy. Uznać się za sługę nieużytecznego to zmienić swoje myślenie i zrozumieć, że każde dobro, w którym mamy udział, nie jest wypracowywaniem nagrody, ale pełną wdzięczności odpowiedzią na podarowaną wcześniej miłość Bożą.

Ewangelię o nieużytecznych sługach komentuje Marcin Jakimowicz: Totalna klapa

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
  • wietrzyk11
    12.11.2019 22:37
    A czy Autorka liczy na wynagrodzenie za ten artykuł? Dlaczego?
    doceń 0
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamów newsletter