107,6 FM

Duda nie ma z kim przegrać?

Andrzej Duda nie ma sobie równych! Z sondażu Instytutu Badań Pollster dla "Super Expressu" wynika, że w II turze wyborów prezydenckich obecny prezydent pokonuje zarówno Małgorzatę Kidawę-Błońską, Władysława Kosiniaka-Kamysza, jak i Roberta Biedronia.

Jak zaznacza piątkowy "Super Express", "najpoważniejszym politycznym rywalem Andrzeja Dudy w wyścigu o fotel głowy państwa" okazuje się być Małgorzata Kidawa-Błońska, ale i ona przegrałaby z obecnym prezydentem w II turze o osiem punktów procentowych.

Z sondażu przytoczonego przez gazetę wynika, że gdyby w II turze wyborów prezydenckich znaleźli się Andrzej Duda i Małgorzata Kidawa-Błońska, obecny prezydent otrzymałby 45 proc. głosów, a jego kontrkandydatka 37 proc., przy 18 proc. niezdecydowanych. W przypadku Andrzeja Dudy i Władysława Kosiniaka-Kamysza byłoby to odpowiednio: 45 proc., 34 proc. i 21 proc.; gdyby rywalem prezydenta Dudy był Robert Biedroń, byłoby to odpowiednio: 48 proc., 33 proc. oraz 19 proc. "nie wiem".

Badanie - jak podaje "SE" - zrealizował Instytut Badań Pollster w dniach 5-6 listopada br. na próbie 1099 dorosłych Polaków.

« 1 »
 • CSOG
  08.11.2019 09:08
  Jakie piękne badania
  I co z nich wynika? Co jeśli do wyborów staną obok obecnego PAD-a Pani Kidawa - Błońska Pan Kosiniak Kamysz i Biedroń, a w drugiej turze udzielą swojego poparcia najsilniejszemu kontrkandydatowi PAD-a. Czy to również różowy scenariusz? Pan PAD ma się chyba jednak o co martwić. Możliwe, że sam uśmiech nie wystarczy.
  doceń 4
 • seitz
  08.11.2019 09:35
  Nie bądźcie tacy pewni, że Duda na pewno wygra. Może i jest najlepszy, ale wyborcy czasem popełniają błędy. Przecież w pewnym mieście wybrali gwałciciela, który miał rządzić zza krat w innym świętej pamięci męczennika, patrona deweloperów któy robił tak grube wałki, że nawet platformowy sąd niewybroniłby go (co przyznał Neumann z PO).
 • Dremor_
  08.11.2019 10:31
  Komorowski też nie miał z kim przegrać.
  doceń 5
 • kim
  08.11.2019 22:32
  Byłoby to straszne i dołujące, gdyby nie pamięć, że Komorowski też nie miał z kim przegrać.
  doceń 0
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama